Menu

Srážky

srazky

Monitoring

Monitorování průběhů srážek je prováděno obvykle srážkoměry pracujícími na principu dělěného člunku. Výsledkem je zaznamenaný datilní časový průběh srážky s vysokou rozlišitelnosti (0,2 mm, resp. 0,1 mm). Srážky jsou monitorovány především v období březen - listopad, pro zimní období jsou určeny srážkoměry vyhřívané nabo váhové. Instalace jsou prováděny podle metodiky ČHMÚ a doporučení WMO.

Automatické měřící systémy umožňují provádět monitoring také dalších meteorologických veličin (teplota a vlhkost vzduchu, směr a rychlost větru, atmosferický tlak atd).

Telemetrické stanice zajišťují dálkový přenos dat a jejich následnou vizualizací na PC uživatele, současně umožňují odesílání alarmových SMS při překročení zadaných limitních hodnot.

Vybrané realizace

  • Návrh a realizace srážkoměré sítě měrných bodů pro BVK a.s (celkem 23 bodů)
    Komplexní zajištění monitoringu - dodání a instalace měřící techniky, pravidelná obsluha měřících stanic, autorizace a zpracování dat, software pro vizualizaci měřených dat, dlouhodobá pozorovací řada od roku 2002.
  • Monitoring srážek jako součást generelů odvodnění
    Od roku 1998 jsme realizovali celkem 16 měrných kampaní pro řadu měst ČR, jejíchž součástí byl také monitoring průběhů srážek.
  • Monitoring srážek pro potřeby ochrany před povodněmi
    V posledních dvou letech jsme instalovali a provozujeme srážkoměrnou techniku pro více jak 40 lokálních výstražných systémů

sr1 sr2 sr3 sr4

Ukázka přístrojů

602 786 247 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Šimáčkova 674/137, Líšeň, 628 00 Brno